podcast
Fiatal Filmesek Nemzetközi Fesztiválja néven indult útjára az egyik legfontosabb hazai filmes esemény, amit pár évre rá CineFestre kereszteltek.…
továbbhír
A CineDocs a CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál egyre nagyobb presztízsű versenyprogramja. Idén szeptember 9. és 17. között kilenc új,…
továbbhír
Március 31-én folytatódnak a Hagyomány és haladás című filmes tematikájú online estek Beszélgetések a magyar filmszakma kiemelkedő…
továbbhír
A 17. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál CineDocs szekciója idén is különleges dokumentumfilmekkel készül a műfaj szerelmeseinek. Látható…
továbbhír
A CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivált tavaly sajnos eltörölte a járvány, de idén bizakodnak a szervezők, és meg is hirdették a fesztivál…
továbbhír
Szeptember 21-én, szombat este zárult a 16. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, ahol a fődíjat Alejandro Landes Monos című kolumbiai filmje…
továbbhír
Harminckét kisfilmet választott ki az előzsűri a CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál kisjátékfilmes programjába, ahol az idei Oscar és a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéA fejemet akarjátok mindannyian?! Ezt a fejet?!
Fátia Negra / Szegény gazdagok